kontakt@ustjanowa.com.pl +48 504 446 671
V Jubileuszowy Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking
Czerwiec 1, 2021
0

Cross na Wyspie Energetyk to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy w Polsce. Celem biegu jest popularyzacja biegów terenowych i zdrowego stylu życia. Drugim bardzo ważnym celem będzie zbiórka na pomoc w rehabilitacji  25 letniej Magdaleny Kowalczyk.

received_138303208027062
W dniu 27.12.2020r. tuż po Świętach Bożego Narodzenia, Magda wracała z rodzinnego domu ( Bukowice – Bieszczady) do Wrocławia, gdzie studiowała na Politechnice Wrocławskiej. Podczas tej trasy, doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęli jej rodzice, a ona sama doznała bardzo poważnych i rozległych obrażeń. Trafiła do szpitala na OIOM.

IMG_20210121_121511Śpiączka farmakologiczna, złamanie kości udowej, pęknięcie miednicy, obrażenia wielonarządowe, złamane żebro, stłuczenie płuc, które nie pozwalały na samodzielne oddychanie. A co najgorsze uraz mózgu. Po około 3 tygodniach otworzyła oczy ale kontakt z nią był bardzo płytki. Sprawca, który był pod wpływem alkoholu zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem, którym podróżowała wraz z rodzicami. Najbliższe miesiące, jak nie lata, będzie potrzebowała indywidualnych i kosztownych rehabilitacji, żeby powrócić do zdrowia.

 

received_196473612282088Magda cały czas walczy, nie poddaje się, przecież całe życie i wspaniałe plany są jeszcze przed Nią, a My jak co roku, tym razem Magdzie pomożemy w tej walce…. Przewidziane są również loterie fantowe, licytacje, biegi dla dzieci i rodzin, oraz występy zespołów muzycznych z okazji dni zakończenia lata.

Pomysłodawcą i Ambasadorem biegu jest Izabela Zatorska-Pleskacz.

Zapisy elektroniczne NA BIEG i MARSZ NORDIC WALKINGkliknij tutaj aby przejść do zapisów na bieg

Regulamin V Jubileuszowego Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna oraz Nordic Walking – (pobierz pdf)

 

Aktualne logo PGE EO SA poziom RGB