kontakt@ustjanowa.com.pl +48 504 446 671
VIII Charytatywny Cross oraz Nordic Walking na Wyspie Energetyk w Polańczyku
Maj 12, 2024
0

31 sierpnia 2024 r. na Wyspie Energetyka w Polańczyku – Biegamy dla Julii.

Cross na Wyspie Energetyk to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy w Polsce. Głównym celem zawodów – obok popularyzacji biegów terenowych i zdrowego stylu życia – jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. W tym roku pomoc trafi do dwunastoletniej Julii z miejscowości Niewistka w Gminie Dydnia.  Julka urodziła się z czterokończynowym porażeniem mózgowym, była maleńką „kruszynką” ważącą zaledwie 1,690 kg. Silne niedotlenienie skutkowało kolejnymi schorzeniami: padaczka lekooporna, małogłowie, pęcherz neurogenny, zanik nerwów wzrokowych. W czerwcu bieżącego roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie zaplanowana jest operacja dziewczynki. Po rekonwalescencji Julia będzie wymagać intensywnej rehabilitacji, dlatego tak ważne jest, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy podczas sierpniowego crossu.

Organizatorem od ośmiu lat jest Stowarzyszenie USTYAN. Wydarzenie odbędzie się w dniu 31.08.2024 r. na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Start do biegu głównego odbędzie się o godz. 11.00.

Program:

8:00 –10:00–ostatnie zapisy w Biurze Zawodów –Recepcja CW ‘’Wyspa”.

11:00-Start do biegu głównego ok. 9,5 km ( 3 pętle) oraz bieg dla wczasowiczów ( 1 pętla) ok. 3,2 km.

11:02- start Nordic Walking na dystansie ok. 6,5 km (2 pętle). Po dobiegnięciu do mety ostatnich zawodników ok. 12:45-Początek biegów dla dzieci i biegów rodzinnych -czteroosobowe sztafety rodzinne -dwie osoby dorosłe + dwójka dzieci nie przekraczająca 15 roku życia (górka z punktem widokowym).

14:30–14:45 Zakończenie, dekoracja zwycięzców Crossu , Nordic Walking, biegu dla wczasowiczów oraz biegów dla dzieci. Losowanie nagród.

Ambasadorem i pomysłodawcą biegu jest Izabela Zatorska-Pleskacz. Sponsorem głównym biegu jest Spółka PGE Energia Odnawialna S.A.

Zapisy elektroniczne: https://competitions.timekeeper.pl/viii-charytatywny-cross-pge-energia-odnawialna-oraz-nordic-walking-2024

Regulamin zawodów: pobierz pdf