kontakt@ustjanowa.com.pl +48 504 446 671
IV Charytatywny Cross PGE EO oraz Nordic Walking na Wyspie Energetyk w Polańczyku
Kwiecień 15, 2020
0

Regulamin IV Charytatywnego Crossu PGE EO oraz Nordic Walking na Wyspie Energetyk w Polańczyku – 29.08.2020 r. (pobierz pdf)

Ambasador i pomysłodawca biegu : Izabela Zatorska                                                                                 odwiedź nas na FB

 Opis i cel zawodów:

Cross na Wyspie Energetyk to, jedyny w swoim rodzaju bieg przełajowy w Polsce. Celem biegu jest popularyzacja biegów terenowych i zdrowego stylu życia. Drugim bardzo ważnym celem będzie zbiórka na pomoc w rehabilitacji Dawida Radziejewskiego. Dawid to młody wysportowany mężczyzna. Jego pasją jest kolarstwo, nordic walking, kajakarstwo i góry – Przewodnik Beskidzki, Ratownik GOPR. We wrześniu ubiegłego roku Dawid uległ  tragicznemu wypadkowi samochodowemu, w jednej chwili jego świat zatrzymał się w miejscu….Doszło do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, konsekwencją czego jest paraliż kończyn dolnych. Jednak Dawid cały czas walczy, nie poddaje się, tego niewątpliwie nauczył Go sport, a My  pomożemy Mu w tej walce…. Przewidziane są również loterie fantowe, licytacje, biegi dla dzieci i rodzin, oraz występy zespołów muzycznych z okazji dni zakończenia lata.

 Organizator:

Stowarzyszenie „ Ustyan” – Ustjanowa Dolna 32, 38-700 Ustrzyki Dolne, NIP 6891233133 , KRS 0000506149, www.ustjanowa.com.pl

Współorganizator : PGE Energia Odnawialna S.A. – Warszawa,  Zespoł Elektrowni Wodnych Solina Myczkowce w Solinie

 Termin i miejsce:

29.08.2020. Wyspa Energetyk (Polańczyk),  godz. 11: 00

Trasa IV Crossu PGE EO oraz Nordic Walking, przebiegać będzie przepięknymi leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk, otoczonej pełnymi uroku wodami Jeziora Solińskiego. Bieg rozgrywany będzie na dobrze oznaczonych pętlach, o dużym zróżnicowaniu terenu.( pętla ok. 3,2km ). Punkt odżywczy z wodą przewidziany jest po przebiegnięciu 2 pętli w razie upału, już po pierwszej pętli.

 

dawid radziejewski               Aktualne logo PGE EO SA poziom RGB        podkarpackie_przestrzen_otwarta